Cross Handle Kit, For Use With Levoir™ Pressure Balance Valve and L hp Faucets, Luxe Gold
PartBRZHX60P98GL
MFGHX60P98-GL
Description
Brizo® Cross Handle Kit, For Use With: Levoir™ Pressure Balance Valve and LHP Faucets, Luxe Gold, 2.75 in L x 3.41 in H, Import
Price/Availability Accessible On Login
The Levoir™ Bath Collection by Brizo® Delivers Cunning Sophistication at Every Line of Sight.
| Color Family | Gold |
| Collection | Levoir™ |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Luxe Gold |
| Dimensions | 2.75 in L x 3.41 in H |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Luxe Gold |
| Suitable For Use With | Levoir™ Pressure Balance Valve and LHP Faucets |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 5.25 in |
| Package Height | 4.5 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 11.75 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449868181 |
| Manufacturer Part Number | HX60P98-GL |
(1) Handle
ADA Compliant|MAP Certified
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Cross Handle Kit, For Use With Levoir™ Pressure Balance Valve and L hp Faucets, Luxe Gold

