Invari™ Handle Kit, For Use With Sensori® T66T076-L hp Thermostatic Valve Trim, Polished Gold
PartBRZHX6676PG
MFGHX6676-PG
Description
Brizo® Handle Kit, Invari™ Collection, For Use With: Sensori® T66T076-LHP Thermostatic Valve Trim, Polished Gold, 4 in L x 4 in W x 3 in H Dimensions, Import
Price/Availability Accessible On Login
- The Invari™ bath collection by Brizo® celebrates a modern revival of classic forms
The Invari™ Bath Collection by Brizo® celebrates a modern revival of classic forms.
| Color Family | Gold |
| Collection | Invari™ |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Polished Gold |
| Dimensions | 4 in L x 4 in W x 3 in H |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Polished Gold |
| Suitable For Use With | Sensori® T66T076-LHP Thermostatic Valve Trim |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 5.4 in |
| Package Height | 5.2 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 15.1 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449908955 |
| Manufacturer Part Number | HX6676-PG |
(1) Cross Handle
Lifetime Limited Warranty on Parts and Finishes or For Commercial Users, for 5 years From Date of Purchase
ADA Compliant
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Invari™ Handle Kit, For Use With Sensori® T66T076-L hp Thermostatic Valve Trim, Polished Gold

