Invari™ Handle Kit, For Invari™ T75P576-LHP/T75P676-L hp Pressure Balance Valve With Integrated Diverter Trim, Luxe Steel
PartBRZHX75P76SL
MFGHX75P76-SL
Description
Brizo®, HX75P76-SL, Handle Kit, Invari™ Collection, For Use With: Invari™ T75P576-LHP/T75P676-LHP Pressure Balance Valve With Integrated Diverter Trim, Luxe Steel, 3-1/2 in L x 3-1/2 in W x 2-3/4 in H Dimensions, Import
Price/Availability Accessible On Login
- The Invari™ bath collection by Brizo® celebrates a modern revival of classic forms
The Invari™ Bath Collection by Brizo® celebrates a modern revival of classic forms.
| Color Family | Stainless |
| Collection | Invari™ |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Luxe Steel |
| Dimensions | 3-1/2 in L x 3-1/2 in W x 2-3/4 in H |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Luxe Steel |
| Suitable For Use With | Invari™ T75P576-LHP/T75P676-LHP Pressure Balance Valve With Integrated Diverter Trim |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 6.625 in |
| Package Height | 4.5 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 13.875 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449908894 |
| Manufacturer Part Number | HX75P76-SL |
(1) Cross Handle
Lifetime Limited Warranty on Parts and Finishes or For Commercial Users, for 5 years From Date of Purchase
ADA Compliant
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Invari™ Handle Kit, For Invari™ T75P576-LHP/T75P676-L hp Pressure Balance Valve With Integrated Diverter Trim, Luxe Steel

