Junction Box, 12 in, D, Reinforced Concrete
PartCHCG3TBOX
MFG1000401
Description
Christy® Junction Box, 12 in Depth, Flush Cover, 16000 lb, Reinforced Concrete
Price/Availability Accessible On Login
- Straight Type wall
| Series | G3 |
| Length | 10-1/4 in |
| Width | 12 in |
| Height | 12 in |
| Material | Concrete |
| Access Type | Water |
| Capacity | 16000 lb |
| Cover Type | Flush |
| Depth | 12 in |
| Type | Box |
| Brand | Christy® |
| UNSPSC | 39121336 |
| Manufacturer | Oldcastle |
| UPC | 674812255950 |
| Manufacturer Part Number | 1000401 |
For roadway traffic
Price/Availability Accessible On Login

Christy®Junction Box, 12 in, D, Reinforced Concrete

