Rigid/Swing Gooseneck Spout With Atmospheric Vacuum Breaker, 8 in L, Polished Chrome
PartCHFGN8BVBJKABCP
MFGGN8BVBJKABCP
Description
Chicago Faucet® Rigid/Swing Gooseneck Spout, 8 in L x 5-3/4 in H Size, Polished Chrome, 9-1/2 in OAH Dimensions
Price/Availability Accessible On Login
- 3/8-18 NPSM female outlet thread
- Fits 1-1/16-18 UNEF male body outlet
- Fixed or 360 deg
- ECAST® construction with equal to or less than 0.25% lead content by weighted average
Gooseneck Spouts combine classic, graceful styling with convenience and versatility. These spouts are available in a wide selection of sizes with a choice of spout functionality.
| Type | Spout |
| Color Family | Chrome |
| Finish/Color | Polished Chrome |
| Dimensions | 9-1/2 in OAH |
| Finish | Polished Chrome |
| Size | 8 in L x 5-3/4 in H |
| Brand | Chicago Faucet® |
| Package Width | 9 in |
| Package Height | 2 in |
| UNSPSC | 30181807 |
| Package Length | 10 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Chicago Faucet |
| UPC | 611943643607 |
| Manufacturer Part Number | GN8BVBJKABCP |
Limited
Price/Availability Accessible On Login

Chicago Faucet®Rigid/Swing Gooseneck Spout With Atmospheric Vacuum Breaker, 8 in L, Polished Chrome

