Single Bowl Kitchen Sink, Under Mount, 28 x 18 in, 5-1/2 in Bowl Depth, 18 ga Stainless Steel, Satin
PartCOE4281855RCUMSS
MFG42818-5.5-RC-UM-SS
Description
CECO, 42818-5.5-RC-UM-SS, Kitchen Sink, 23 in Bowl Length, 18 in Bowl Width, 5-1/2 in Bowl Depth, 1 Bowls, Undermount Mounting, 18 ga Stainless Steel, Satin
Price/Availability Accessible On Login
| Type | Kitchen |
| Mounting Type | Under |
| Number of Bowls | 1 |
| Overall Length Range | 26 to 29-7/8 in |
| Overall Width Range | 18 to 18-15/16 in |
| Bowl Depth | 5-1/2 in |
| Color Family | Stainless |
| Material | 18 ga Stainless Steel |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Finish/Color | Satin |
| Bowl Length | 23 in |
| Bowl Width | 18 in |
| Brand | CECO |
| Manufacturer | Commercial Enameling Company |
| Manufacturer Part Number | 42818-5.5-RC-UM-SS |
Price/Availability Accessible On Login

CECOSingle Bowl Kitchen Sink, Under Mount, 28 x 18 in, 5-1/2 in Bowl Depth, 18 ga Stainless Steel, Satin

