Vero® Robe Hook, 2 Hook, Champagne Bronze
PartDEL77736CZ
MFG77736-CZ
Description
DELTA® Robe Hook, Collection: Vero®, 2 Hooks, 4 in Overall Width, 2-5/16 in Overall Depth, 1-11/16 in Overall Height, Wall Mount, Brilliance® Champagne Bronze, Import
Price/Availability Accessible On Login
- Perfectly coordinates with the Vero bath collection
- Tile/masonry-plastic or lead anchors plaster/drywall-toggle bolts recommend if wood blocking is not available
Inspired by the slim lines and graceful arc of a ribbon, the Vero bath Collection offers a high-end, modern look.
| Type | Robe |
| Color Family | Bronze |
| Collection | Vero® |
| Number of Hooks | 2 |
| Finish/Color | Champagne Bronze |
| Domestic/Import | Import |
| Mounting Type | Wall |
| Overall Depth | 2-5/16 in |
| Overall Height | 1-11/16 in |
| Overall Width | 4 in |
| Brand | DELTA® |
| Package Width | 4.625 in |
| Package Height | 8.5 in |
| UNSPSC | 30181606 |
| Package Length | 8.5 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449658522 |
| Manufacturer Part Number | 77736-CZ |
Limited Lifetime
Price/Availability Accessible On Login

DELTA®Vero® Robe Hook, 2 Hook, Champagne Bronze

