Leland® Shower Flange, 2-1/2 in OD
PartDELRP6025SS
MFGRP6025SS
Description
DELTA® Shower Flange, Collection: Leland®, 2-1/2 in OD Nominal, Round, Stainless Steel, Import
Price/Availability Accessible On Login
- 2-1/2 in diameter
- Fits standard shower arms
- Wall-mount
Traditional styling and modern functionality come together in dramatic fashion for a timeless look with the Leland Kitchen Collection.
| Type | Escutcheon |
| Color Family | Stainless |
| Finish/Color | Stainless |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Collection | Leland® |
| Domestic/Import | Import |
| Nominal Size | 2-1/2 in |
| Shape | Round |
| Brand | DELTA® |
| Package Width | 2.5 in |
| Package Height | 1 in |
| UNSPSC | 30181800 |
| Package Length | 2.5 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449502290 |
| Manufacturer Part Number | RP6025SS |
Limited Lifetime
Price/Availability Accessible On Login

DELTA®Leland® Shower Flange, 2-1/2 in OD

