Aerator, Male Thread, 0.5 gpm, Plastic, Polished Chrome
PartDELRP60729
MFGRP60729
Description
DELTA® Aerator, M21.5 x 1 Thread, Male Thread, 0.5 gpm, For Use With: 500-DST 1-Handle Centerset Lavatory Faucet, Plastic, Polished Chrome, Import
Price/Availability Accessible On Login
| Flow Rate | 0.5 gpm |
| Color Family | Chrome |
| Finish/Color | Chrome |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Polished Chrome |
| Material | Plastic |
| Suitable For Use With | 500-DST 1-Handle Centerset Lavatory Faucet |
| Thread Size | M21.5 x 1 |
| Thread Type | Male |
| Brand | DELTA® |
| Package Width | 4 in |
| Package Height | 0.025 in |
| UNSPSC | 30181802 |
| Package Length | 6 in |
| Country of Origin | GB |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449600507 |
| Manufacturer Part Number | RP60729 |
Lifetime Limited on Parts/5 Years Limited on Electronic Parts
Water Efficient Certified
Price/Availability Accessible On Login

DELTA®Aerator, Male Thread, 0.5 gpm, Plastic, Polished Chrome

