Adjustable Hand Shower Wall Mount, For Universal Shower System, Plastic, Matte Black
PartDELU4010BLPK
MFGU4010-BL-PK
Description
DELTA®, U4010-BL-PK, Handshower Mount Bracket, Adjustable, For Use With: Universal Shower System, Plastic, Matte Black, 2-3/8 in H x 2-3/8 in W x 4-1/4 in D Dimensions, Import
Price/Availability Accessible On Login
- Accommodates conical hose nuts
- Concealed installation screws
- Adjustable mount
| Type | Hand Shower Holder |
| Color Family | Black |
| Finish/Color | Matte Black |
| Dimensions | 2-3/8 in H x 2-3/8 in W x 4-1/4 in D |
| Domestic/Import | Import |
| Material | Plastic |
| Suitable For Use With | Universal Shower System |
| Brand | DELTA® |
| Package Width | 7.5 in |
| Package Height | 7.5 in |
| UNSPSC | 30181600 |
| Package Length | 13.5 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449838153 |
| Manufacturer Part Number | U4010-BL-PK |
Lifetime Limited on Parts and Finish/5 Years Limited on Electronic Parts
Price/Availability Accessible On Login

DELTA®Adjustable Hand Shower Wall Mount, For Universal Shower System, Plastic, Matte Black

