Food grade Hose, 96 in L
PartFIS12416
MFG12416
Description
Fisher Food grade Hose, 1/2 in Inside Dia, 96 in Length, Domestic
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Type | Hose |
| Domestic/Import | Domestic |
| Hose Length | 96 in |
| Inside Diameter | 1/2 in |
| Length | 96 in |
| Brand | Fisher |
| UNSPSC | 30181800 |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Fisher Manufacturing |
| UPC | 642889124165 |
| Manufacturer Part Number | 12416 |
1 Year Limited
PROP65: This product can expose you to chemicals including Lead, Nickel (Metallic) and Di(2-ethylhexyl)phthalate (DEHP), which are known to the State of California to cause cancer, and Lead and Di(2-ethylhexyl)phthalate (DEHP), which is known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov.
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

FisherFood grade Hose, 96 in L

