Horizontal Left Hand Closet Carrier, 3 in, 500 lb, Cast Iron
PartJRS0310L
MFG0310L
Description
Smith® Adjustable Fixture Support, Single Horizontal Fitting, Series: 0310L, For Use With: Shallow Rough-In Blowout Water Closets, Caulk Left Hand Outlet, 18-1/4 in W
Price/Availability Accessible On Login
| Type | Horizontal Left Hand |
| Nominal Size | 3 in |
| Rating | 500 lb |
| Material | Cast Iron |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Dimensions | 18-1/4 in W |
| Series | 0310L |
| Specifications | Caulk Left Hand Outlet |
| Suitable For Use With | Shallow Rough-In Blowout Water Closets |
| Brand | Smith® |
| UNSPSC | 30181500 |
| Manufacturer | Jay R. Smith Mfg. Co |
| UPC | 727753016163 |
| Manufacturer Part Number | 0310L |
1 Year
ASPE Listed|ASSE Specified|PDI Certified
Videos
Video Link Video
Video Link Video
Price/Availability Accessible On Login

Smith®Horizontal Left Hand Closet Carrier, 3 in, 500 lb, Cast Iron

