Santa Rosa™ Left Hand Trip Lever, Vibrant Brushed Moderne Brass
PartKOHK30919L2MB
MFG30919-L-2MB
Description
Kohler®, 30919-L-2MB, Trim Lever, Left-Hand, Series: 30919, Santa Rosa™ Collection, Zinc/Stainless Steel, Vibrant Brushed Moderne Brass
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Left-hand Polished Chrome trip lever
At Kohler, we make it our business to help you create the bathroom space of your dreams. This KOHLER® Santa Rosa left-hand trip lever complements the contemporary design of select Santa Rosa one-piece toilets. Elevate your experience with KOHLER®.
| Type | Left Hand |
| Color Family | Brass |
| Collection | Santa Rosa™ |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Finish/Color | Vibrant Brushed Moderne Brass |
| Material | Zinc/Stainless Steel |
| Series | 30919 |
| Brand | Kohler® |
| Package Width | 3.15 in |
| Package Height | 1.53 in |
| Alternate Part Number 1 | K-30919-L-2MB |
| Package Length | 9.28 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Kohler |
| UPC | 195711030801 |
| Manufacturer Part Number | 30919-L-2MB |
1 Year Limited
Use with K-30810, K-30811, K-30812, and K-32901 Santa Rosa toilets
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Kohler®Santa Rosa™ Left Hand Trip Lever, Vibrant Brushed Moderne Brass

