Undertone® Sink Rack, Stainless Steel
PartKOHK3133ST
MFG3133-ST
Description
Kohler® Bottom Sink Rack, Undertone®, 27-1/2 in Length, 13-3/4 in Width, 1 in Height, Stainless Steel
Notice
Pace_Price_Availability_Accessible_On_Login- DISCONTINUED ITEM *ALL SALES FINAL* NO RETURNS
- Fits in the bowl of the K-3373 Verse® kitchen sink, K-3183 Undertone® kitchen sink and K-3084 and K-3086 Verity kitchen sinks
- Helps protect sink surface from daily wear
- Dishwasher safe
- Rubber feet provide added protection
- Durable stainless steel construction
This stainless-steel rack sits neatly inside select Verse™, Undertone®, and Verity® kitchen sinks. Designed to conveniently fit the bottom, this rack helps safeguard your fragile dishes and protects the sink's surface.
| Type | Rack |
| Collection | Undertone® |
| Color Family | Stainless |
| Finish/Color | Stainless Steel |
| Color | Stainless Steel |
| Finish | Stainless Steel |
| Height | 1 in |
| Length | 27-1/2 in |
| Material | Stainless Steel |
| Width | 13-3/4 in |
| Brand | Kohler® |
| UNSPSC | 30181500 |
| Alternate Part Number 1 | K-3133-ST |
| Manufacturer | Kohler |
| UPC | 087206907593 |
| Manufacturer Part Number | 3133-ST |
1 Year Limited
Notice
Pace_Price_Availability_Accessible_On_Login- DISCONTINUED ITEM *ALL SALES FINAL* NO RETURNS

Kohler®Undertone® Sink Rack, Stainless Steel

