Connect Wi-Fi Adapter
PartNORNWCADAPTER
MFGNWC-ADAPTER
Description
NoritzĀ® NWC-ADAPTER Connect Wi-Fi Adapter
Price/Availability Accessible On Login
- Homeowners can now control heater functions over our full featured app
- Get homeowner alerts and reminders for fast and proactive maintenance
- Weather resistant Wi-Fi adapter allows for installation both indoors and outdoors
The Tankless Technology now has the option to become even smarter with our new Wi-Fi adapter. You will have full accessibility at your fingertips. Simply download our app on your IOS/Android phone and you will have full visibility on your tankless water heater.
| Type | Miscellaneous Part/Accessory |
| Brand | NoritzĀ® |
| Package Width | 9 in |
| Package Height | 2.5 in |
| Package Length | 12.5 in |
| Country of Origin | JP |
| Manufacturer | Noritz America Corp |
| UPC | 817000013684 |
| Manufacturer Part Number | NWC-ADAPTER |
Price/Availability Accessible On Login

Noritz®Connect Wi-Fi Adapter

