Vacuum Breaker, 3/4 in, Female Hose Thread x Male Hose Thread, Nylon
PartPACEVB34P
MFGPACEVB34P
Description
Vacuum Breaker, 3/4 in, Female Hose Thread x Male Hose Thread, Nylon
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Nominal Size | 3/4 in |
| End Style | Female Hose Thread x Male Hose Thread |
| Finish | Nylon |
| Material | Nylon |
| Body Material | Nylon |
| Domestic/Import | Import |
| Pressure Rating | 125 psi |
| Temperature Rating | 180 deg F |
| Type | Automatic |
| Brand | Approved Vendors |
| Package Width | 3.25 in |
| Package Height | 1.55 in |
| Package Length | 4.3 in |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | PACEVB34P |
For All Applications
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Approved VendorsVacuum Breaker, 3/4 in, Female Hose Thread x Male Hose Thread, Nylon

