Single Channel Bracket, 18 in L x 4-5/8 in W, Carbon Steel
PartPHDCB18
MFGS6134 EG
Description
PHD Single Channel Bracket, Series: FIG 6134, 400 lb, 18 in Length, 4-5/8 in Width, 9/16 in, 3 in Hole Spacing, Carbon Steel, Electro Galvanized
Price/Availability Accessible On Login
- Low carbon steel
| Finish | Electro Galvanized |
| Hole Size | 9/16 in |
| Hole Spacing | 3 in |
| Length | 18 in |
| Load Capacity | 400 lb |
| Material | Carbon Steel |
| Series | FIG 6134 |
| Width | 4-5/8 in |
| Brand | PHD |
| UNSPSC | 39131705 |
| Manufacturer | PHD Manufacturing |
| Manufacturer Part Number | S6134 EG |
Price/Availability Accessible On Login

PHDSingle Channel Bracket, 18 in L x 4-5/8 in W, Carbon Steel

