Floor Mount Tub Filler Valve Body Only, 1/2 in, NPT
PartPPF0X6270R
MFG0X6-270R
Description
Pfister®, 0X6-270R, Filler Valve, 125 psi Pressure, 160 deg F, For Use With: Pfisters free standing tub fillers, Metal Body, 5.3 in H x 6.88 in W x 7.86 in L Dimensions
Price/Availability Accessible On Login
| Nominal Size | 1/2 in |
| End Style | MNPT |
| Body Material | Metal |
| Dimensions | 5.3 in H x 6.88 in W x 7.86 in L |
| Pressure Rating | 125 psi |
| Suitable For Use With | Pfisters free standing tub fillers |
| Temperature Rating | 160 deg F |
| Brand | Pfister® |
| Manufacturer | Spectrum Brands |
| UPC | 038877637272 |
| Manufacturer Part Number | 0X6-270R |
Price/Availability Accessible On Login

Pfister®Floor Mount Tub Filler Valve Body Only, 1/2 in, NPT

