Duplex Grinder Pump Station, 2 hp, 2 in Outlet, 36 in W, 370 gal Tank, 240 VAC
PartPPSGD12G10
MFGPPSGD12G10
Description
Duplex Grinder Pump Station, 2 hp, 2 in Outlet, 36 in W, 370 gal Tank, 240 VAC
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Type | Duplex Grinder Pump Station |
| Power Rating | 2 hp |
| Outlet Size | 2 in |
| Width | 36 in |
| Height | 84 in |
| Tank Capacity | 370 gal |
| Voltage Rating | 240 VAC |
| Automatic/Non Automatic | Manual |
| Phase | 1 ph |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | PPSGD12G10 |
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Approved VendorsDuplex Grinder Pump Station, 2 hp, 2 in Outlet, 36 in W, 370 gal Tank, 240 VAC

