
HVAC Motor, 3/4 hp, 1075 rpm, 120/208-240 VAC, 1 ph
PartPSP5110260301
MFG51-102603-01
Description
PROSTOCK® 51-102603-01 HVAC Motor, 3/4 hp, 1075 rpm, 120/208-240 VAC, 1 ph
Price/Availability Accessible On Login
| Power Rating | 3/4 hp |
| Voltage Rating | 120/208-240 VAC |
| Phase | 1 ph |
| Speed | 1075 rpm |
| Brand | PROSTOCK® |
| Package Width | 6.6 in |
| Package Height | 6.25 in |
| Package Length | 16.6 in |
| Country of Origin | MX |
| Manufacturer | Rheem Manufacturing |
| UPC | 662766398816 |
| Manufacturer Part Number | 51-102603-01 |
Price/Availability Accessible On Login

PROSTOCK®HVAC Motor, 3/4 hp, 1075 rpm, 120/208-240 VAC, 1 ph