Pipe Cover Enclosure for RUCS65i, RUS65e, RUCS75i, RUS75e Water Heaters
PartRINPCD07EW
MFGPCD07-EW
Description
RinnaiĀ® PCD07-EW Pipe Cover Enclosure for RUCS65i, RUS65e, RUCS75i, RUS75e Water Heaters
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Type | Miscellaneous Part/Accessory |
| Color | Euro White |
| Material | Galvanized Steel |
| Brand | RinnaiĀ® |
| Package Width | 17 in |
| Package Height | 25 in |
| UNSPSC | 40101800 |
| Package Length | 4 in |
| Manufacturer | Rinnai Corporation |
| UPC | 766156006234 |
| Manufacturer Part Number | PCD07-EW |
For covering the water and gas piping of the RUCS65i, RUS65e, RUCS75i, RUS75e water heaters
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Rinnai®Pipe Cover Enclosure for RUCS65i, RUS65e, RUCS75i, RUS75e Water Heaters

