Rod Coupling, 7/8 x 3/4 in, Zinc Plated, Domestic
PartRODC7834D
MFGRODC7834D
Description
Rod Coupling, 7/8 x 3/4 in, Zinc Plated, Domestic
Price/Availability Accessible On Login
| Type | Rod Coupling |
| Finish | Zinc Plated |
| Rod Size | 7/8 x 3/4 in |
| Domestic/Import | Domestic |
| Dimensions | 1-3/4 in L |
| Material | Steel |
| Thread Size | 7/8 x 3/4 in |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | RODC7834D |
ARRA | PROP65: This product can expose you to chemicals including: Nickel compounds, which is known to the State of California to cause cancer, and Bisphenol A (BPA), which is known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov
Price/Availability Accessible On Login

Approved VendorsRod Coupling, 7/8 x 3/4 in, Zinc Plated, Domestic

