ETF-1028-A Vandal-Resistant Spray Head Kit, 55/64-27 Thread, FNPT Thread, 1.5 gpm, Polished Chrome
PartSLNETF1028A
MFG3365161
Description
SloanĀ® Vandal-Resistant Spray Head Kit, Series: ETF-1028-A, 55/64-27, FNPT, 1.5 gpm, Non-Aerated Laminar Stream, For Use with: ETF-80/880/660/770, EBF-85/187 and SF-2200/2250 Faucet, Domestic, Commercial
Price/Availability Accessible On Login
| Flow Rate | 1.5 gpm |
| Color Family | Chrome |
| Finish/Color | Polished Chrome |
| Commercial/Residential | Commercial |
| Domestic/Import | Domestic |
| Series | ETF-1028-A |
| Stream | Non-Aerated Laminar |
| Suitable For Use With | ETF-80/880/660/770, EBF-85/187 and SF-2200/2250 Faucet |
| Thread Size | 55/64-27 |
| Thread Type | FNPT |
| Brand | SloanĀ® |
| Package Width | 12.25 in |
| Package Height | 4.5 in |
| UNSPSC | 30181800 |
| Package Length | 11.75 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Sloan Valve Company |
| UPC | 671254231634 |
| Manufacturer Part Number | 3365161 |
Key
Price/Availability Accessible On Login

Sloan®ETF-1028-A Vandal-Resistant Spray Head Kit, 55/64-27 Thread, FNPT Thread, 1.5 gpm, Polished Chrome

