ETF-801-A Bagged Spray Head, FNPT Thread, 0.5 gpm, Multi-Laminar Stream, Polished Chrome
PartSLNETF801A
MFG0365420
Description
SloanĀ® Spray Head, Bagged, Series: ETF-801-A, 3/4-27 Thread, FNPT, 0.5 gpm, Multi-Laminar Stream, For Use With: ETF-500/700/800, ESF-20/30/40 Faucet, Polished Chrome, Import, Commercial
Price/Availability Accessible On Login
| Flow Rate | 0.5 gpm |
| Color Family | Chrome |
| Finish/Color | Polished Chrome |
| Commercial/Residential | Commercial |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Polished Chrome |
| Series | ETF-801-A |
| Stream | Multi-Laminar |
| Suitable For Use With | ETF-500/700/800, ESF-20/30/40 Faucet |
| Thread Size | 3/4 in |
| Thread Type | FNPT |
| Type | Bagged |
| Brand | SloanĀ® |
| Package Width | 7.25 in |
| Package Height | 3.25 in |
| UNSPSC | 30181800 |
| Alternate Part Number 1 | ETF-801-A-CP |
| Package Length | 8.75 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Sloan Valve Company |
| UPC | 671254343320 |
| Manufacturer Part Number | 0365420 |
Price/Availability Accessible On Login

Sloan®ETF-801-A Bagged Spray Head, FNPT Thread, 0.5 gpm, Multi-Laminar Stream, Polished Chrome

