Hot Surface Igniter Kit, Polaris®
PartSTA100093631
MFG100093631
Description
APCOM Hot Surface Igniter Kit, Universal Replacement, For Use With: Polaris® PR100 and PR130 Natural Gas/LPG Water Heaters, Domestic
Price/Availability Accessible On Login
| Type | Pilot/Igniter |
| Domestic/Import | Domestic |
| Suitable For Use With | Polaris® PR100 and PR130 Natural Gas/LPG Water Heaters |
| Brand | APCOM |
| Package Width | 8.25 in |
| Package Height | 11.5 in |
| UNSPSC | 40101800 |
| Package Length | 2 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | A. O. Smith |
| UPC | 035505620415 |
| Manufacturer Part Number | 100093631 |
Price/Availability Accessible On Login

APCOMHot Surface Igniter Kit, Polaris®

