Model 137488 Shower Arm Flange, Icon™, Matte Black
PartSTM137488BL
MFG137488BL
Description
Moen® Shower Arm Flange, Series: Model 137488, Icon™, Matte Black, Domestic
Price/Availability Accessible On Login
- Matte black finish is the perfect complement to modern spaces
From finishes that are guaranteed to last a lifetime, to faucets that perfectly balance your water pressure, Moen® sets the standard for exceptional beauty and reliable, innovative design. Bring elegance to your home with premium selections from Moen®. From the sophistication of period traditional to the streamlined refinement of minimalist contemporary, you'll find a host of amazing ways to express your style with products from Moen®.
| Type | Escutcheon |
| Color Family | Black |
| Finish/Color | Matte Black |
| Collection | Icon™ |
| Domestic/Import | Domestic |
| Series | Model 137488 |
| Brand | Moen® |
| Package Width | 10.7 in |
| Package Height | 6.2 in |
| UNSPSC | 30181600 |
| Package Length | 12.4 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Moen |
| UPC | 026508277409 |
| Manufacturer Part Number | 137488BL |
1 Year Limited
Commercial and Residential
Price/Availability Accessible On Login

Moen®Model 137488 Shower Arm Flange, Icon™, Matte Black

