Hand Shower Flexible Hose, 59 in L, Matte Black
PartSTM155748BL
MFG155748BL
Description
Moen®, 155748BL, Hose, 1/2 in Nominal, 59 in Length, Metal, Matte Black, Domestic
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Matte black finish is the perfect complement to modern spaces
- For use with annex shower rail
From finishes that are guaranteed to last a lifetime, to faucets that perfectly balance your water pressure, Moen sets the standard for exceptional beauty and reliable, innovative design. Bring elegance to your home with premium selections from Moen. From the sophistication of period traditional to the streamlined refinement of minimalist contemporary, you'll find a host of amazing ways to express your style with products from Moen.
| Type | Flexible Hose |
| Color Family | Black |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Length | 59 in |
| Finish/Color | Matte Black |
| Domestic/Import | Domestic |
| Finish | Matte Black |
| Material | Metal |
| Nominal Size | 1/2 in |
| Brand | Moen® |
| Package Width | 14.4 in |
| Package Height | 6.1 in |
| UNSPSC | 30181800 |
| Package Length | 19.8 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Moen |
| UPC | 026508280775 |
| Manufacturer Part Number | 155748BL |
Lifetime Limited
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Moen®Hand Shower Flexible Hose, 59 in L, Matte Black

