Hand Shower Bracket, Wall Mount, For Model TL2359EP Hand Shower, 1/2 in, IPS, Metal, Brushed Nickel
PartSTMA701BN
MFGA701BN
Description
Moen®, A701BN, Bracket, Wall Mounting, For Use With: Model TL2359EP Hand Shower, Specifications: 1/2 in IPS, Metal, Brushed Nickel, 1.44 in W x 4.56 in D x 1.88 in H Dimensions, Import
Price/Availability Accessible On Login
- 1/2 in connection size
From finishes that are guaranteed to last a lifetime, to faucets that perfectly balance your water pressure, Moen sets the standard for exceptional beauty and reliable, innovative design. Bring elegance to your home with premium selections from Moen. From the sophistication of period traditional to the streamlined refinement of minimalist contemporary, you'll find a host of amazing ways to express your style with products from Moen.
| Type | Hand Shower Holder |
| Color Family | Nickel |
| Finish/Color | Brushed Nickel |
| Dimensions | 1-7/16 in Dia x 4-9/16 in L |
| Domestic/Import | Import |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Wall |
| Specifications | 1/2 in IPS |
| Suitable For Use With | Model TL2359EP Hand Shower |
| Brand | Moen® |
| Package Width | 2.38 in |
| Package Height | 4.25 in |
| UNSPSC | 30181800 |
| Package Length | 2.81 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Moen |
| UPC | 026508232958 |
| Manufacturer Part Number | A701BN |
Limited Lifetime
ASME A112.18.1|CSA B125.1
Price/Availability Accessible On Login

Moen®Hand Shower Bracket, Wall Mount, For Model TL2359EP Hand Shower, 1/2 in, IPS, Metal, Brushed Nickel

