Brantford™ Robe Hook, 2 Hook, Chrome
PartSTMYB2203CH
MFGYB2203CH
Description
Moen®, YB2203CH, Robe Hook, Double Traditional, Brantford™ Collection, 2 Hooks, 2.04 in Diameter Base, 2.04 in Overall Width, 2.44 in Overall Depth, 2.76 in Overall Height, Wall Mounting, Chrome, Import
Price/Availability Accessible On Login
- Chrome finish is highly reflective for a mirror-like look that works with any decorating style
- Coordinating finshes makes this perfect for use in the bath and kitchen
- Coordinates with other faucets and accessories in the Brantford Collection
With intricate architectural features that transcend time, Brandford faucets and accessories give any bath a polished, traditional look. Classic lever handles, a tapered spout and globe finial give this collection universal appeal.
| Type | Robe |
| Color Family | Chrome |
| Collection | Brantford™ |
| Number of Hooks | 2 |
| Finish/Color | Chrome |
| Base Diameter | 2.04 in |
| Domestic/Import | Import |
| Mounting Type | Wall |
| Overall Depth | 2.44 in |
| Overall Height | 2.76 in |
| Overall Width | 2.04 in |
| Brand | Moen® |
| Package Width | 3.2 in |
| Package Height | 3.1 in |
| UNSPSC | 30181606 |
| Package Length | 3.4 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Moen |
| UPC | 034584008046 |
| Manufacturer Part Number | YB2203CH |
Template and Mounting Hardware
Limited Lifetime
Price/Availability Accessible On Login

Moen®Brantford™ Robe Hook, 2 Hook, Chrome

