Pre-Sleeved PEX Tube, 1/2 in, Blue, 300 ft L
PartSXP12300BPS
MFGUA60BS300
Description
Sharkbite®, UA60BS300, Pipe Coil, Pre-Sleeved, 1/2 in Nominal, 300 ft Length, PEX, Blue
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Type | Pre-Sleeved |
| Color | Blue |
| Nominal Size | 1/2 in |
| Length | 300 ft |
| Material | PEX |
| Brand | Sharkbite® |
| Package Width | 24 in |
| Package Height | 5.25 in |
| Package Length | 24 in |
| Manufacturer | Reliance Worldwide Corporation |
| UPC | 697285071070 |
| Manufacturer Part Number | UA60BS300 |
25 Years
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Sharkbite®Pre-Sleeved PEX Tube, 1/2 in, Blue, 300 ft L

