Quik Trak® Combo 90 Panel, 12 in L x 12 in W x 1/2 in THK
PartUPNA5060722
MFGA5060722
Description
Uponor Quik Trak® Combo 90 Panel, 12 in Length, 12 in Width, 1/2 in Thickness, Plywood, Domestic
Price/Availability Accessible On Login
- 6 runs
- Quik Trak® panels are designed for use with 5/16 in Wirsbo® hePEX™ tubing only
- The 1/2 in plywood panels come attached to an aluminum heat-transfer sheets
Quik Trak® combo panels simplify installations when multiple tubing runs are needed in a tight space back to the manifold. Each panel is shipped with a separate aluminum sheet for installation beneath the panel. Use with 5/16 in Wirsbo® hePEX™ tubing only.
| Type | Quik Trak Panel |
| Domestic/Import | Domestic |
| Length | 12 in |
| Material | Plywood |
| Thickness | 1/2 in |
| Width | 12 in |
| Brand | Uponor |
| Package Width | 11.875 in |
| Package Height | 0.472 in |
| UNSPSC | 40101800 |
| Package Length | 11.875 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Uponor |
| UPC | 673372212107 |
| Manufacturer Part Number | A5060722 |
2 Years
Radiant Heating and Cooling Systems, Snow and Ice Melting Systems, Permafrost Protection Systems, Turf Conditioning Systems
Price/Availability Accessible On Login

UponorQuik Trak® Combo 90 Panel, 12 in L x 12 in W x 1/2 in THK

