Full Face Gasket, 2 in, 1/8 in THK, 4 Bolt Holes, Class 150, EPDM
PartWGKFFEPDM2
MFGWGKFFEPDM2
Description
Full Face Gasket, 2 in, 1/8 in THK, 4 Bolt Holes, Class 150, EPDM
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Full-face design with ANSI class 150 bolt pattern
- Molded EPDM
| Type | Full Face |
| Nominal Size | 2 in |
| Class | 150 |
| Material | EPDM |
| Thickness | 1/8 in |
| Number of Bolt Holes | 4 |
| Pressure Rating | 150 psi |
| Temperature Rating | 73 deg F |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | WGKFFEPDM2 |
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Approved VendorsFull Face Gasket, 2 in, 1/8 in THK, 4 Bolt Holes, Class 150, EPDM

