Full Face Gasket, 6 in, 1/8 in THK, 8 Bolt Holes, Class 150, Garlock 3000
PartWGKFFG3000186
MFGWGKFFG3000186
Description
Full Face Gasket, 6 in, 1/8 in THK, 8 Bolt Holes, Class 150, Garlock 3000
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Type | Full Face |
| Nominal Size | 6 in |
| Class | 150 |
| Material | Garlock Gylon® 3000 |
| Thickness | 1/8 in |
| Bolt Hole Size | 7/8 in |
| Domestic/Import | Domestic |
| Inside Diameter | 6-5/8 in |
| Number of Bolt Holes | 8 |
| Outside Diameter | 11 in |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | WGKFFG3000186 |
Videos
Video Link Video
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Approved VendorsFull Face Gasket, 6 in, 1/8 in THK, 8 Bolt Holes, Class 150, Garlock 3000

