Single Zone, 120/240 VAC, 1 ph, 2 HP Max, Simplex Pump, Auto Flush
PartGEOGEO1SIMAUTB
MFGG-GEO1-SIM-AUT-B
Description
Geoflow G-GEO1-SIM-AUT-B Single Zone, 120/240 VAC, 1 ph, 2 HP Max, Simplex Pump, Auto Flush
Price/Availability Accessible On Login
Geoflow’s controllers are the brain in the subsurface drip system, utilizing a programmable logic controller (PLC) to activate the pump(s) cycles, zone valves and flush valves when needed. They will operate your drip system
| Type | Drip System Control Panel |
| Voltage Rating | 120/240 VAC |
| Brand | Geoflow |
| Package Width | 16 in |
| Package Height | 10 in |
| Package Length | 18 in |
| Manufacturer | Geoflow Inc |
| Manufacturer Part Number | G-GEO1-SIM-AUT-B |
Price/Availability Accessible On Login

GeoflowSingle Zone, 120/240 VAC, 1 ph, 2 HP Max, Simplex Pump, Auto Flush

