B2436 Utility Box, 31 in L x 43 in W x 12 in, D, Reinforced Concrete
PartCHCB2436BOX
MFG1000305
Description
Christy® Utility Box, 31 in Length, 43 in Width, 12 in Depth, Flush Cover, 16000 lb, Reinforced Concrete, Gray
Price/Availability Accessible On Login
- Straight Type wall
| Series | B2436 |
| Length | 31 in |
| Width | 43 in |
| Height | 12 in |
| Material | Concrete |
| Access Type | Water |
| Capacity | 16000 lb |
| Color | Gray |
| Cover Type | Flush |
| Depth | 12 in |
| Brand | Christy® |
| UNSPSC | 39121336 |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Oldcastle |
| UPC | 800246163398 |
| Manufacturer Part Number | 1000305 |
For roadway traffic
Price/Availability Accessible On Login

Christy®B2436 Utility Box, 31 in L x 43 in W x 12 in, D, Reinforced Concrete

