Modern Soap Dispenser, Deck Mount, Black
PartSTMS3947BL
MFGS3947BL
Description
Moen® Soap Dispenser, Series: S3947, Modern, 18 oz, 2.02 in Overall Length, 4.89 in Overall Height, Deck Mount, Metal, Matte Black, Import, Commercial
Price/Availability Accessible On Login
- Matte Black finish adds a touch of sophistication to any room
- Top lifts off for easy refill
- 18 ozrefillable bottle
- Coordinates with Moen Kitchen Faucets
- Use for either soap or lotion
Whether your faucet's style is modern, traditional or transitional, you can ensure a coordinated look with Moen® Soap Dispensers. With all the finish choices you need, this Soap Dispenser adds the perfect touch.
| Mounting Type | Deck |
| Touchless (Yes/No) | No |
| Color Family | Black |
| Collection | Modern |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Finish/Color | Black |
| Capacity | 18 oz |
| Commercial/Residential | Commercial |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Matte Black |
| Material | Metal |
| Overall Height | 4.89 in |
| Overall Length | 2.02 in |
| Series | S3947 |
| Brand | Moen® |
| Package Width | 5.9 in |
| Package Height | 3.8 in |
| UNSPSC | 30181614 |
| Package Length | 11.8 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Moen |
| UPC | 026508289457 |
| Manufacturer Part Number | S3947BL |
Mounting Hardware
Limited Lifetime Manufacturing and Finish Defects to the Original Consumer Purchaser/5 Years Limited Commercial Installation
Price/Availability Accessible On Login

Moen®Modern Soap Dispenser, Deck Mount, Black

